Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Chcieć i umieć pomagać

17.12.2010, Pomoc żywnościowa

Jak co  roku, w ramach współpracy z Wielkopolskim Bankiem Żywności, wolontariusze poznańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) od 3 do 5 grudnia uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności.

Dziesiątka ochotników spotkała się w sklepie „Chata Polska”, na os. Przyjaźni. 

– Każdy dyżurował przynajmniej dwie, trzy godziny – podsumowuje Helena Gerke z Filii ChSCh w Poznaniu.

I były to dobrze wykorzystane godziny. Wolontariusze rozdawali ulotki, informowali o akcji
i namawiali – skutecznie – do wsparcia potrzebujących. Zauważyli też pewną prawidłowość: najczęstszymi ofiarodawcami były starsze osoby. Tłumaczyły, że wiedzą, co to brak jedzenia; mają za sobą doświadczenia z czasów wojny; same przeżyły ciężkie chwile. Dlatego dobrze rozumieją te potrzeby i chcą dzielić się tym, co mają. Ale była też druga, znacząca grupa: rodziny z dziećmi. To budujące, że rodzice uczą najmłodszych dostrzegania potrzeb innych i troski o nich. Kto wie, może za kilka lat spośród tych maluchów, które dziś, podsadzane przez rodziców, wkładały do koszy makaron i czekolady, rekrutować się będą następni wolontariusze.

Zebrano 23 kosze przeróżnych artykułów spożywczych. Zgodnie z zasadami zbiórki, przewieziono je do banku żywności, gdzie zgromadzone dary są pakowane. 75% tej żywności w najbliższym tygodniu przekazane zostanie osobom potrzebującym, znajdującym się pod opieką filii.

– Pragniemy podziękować z całego serca nie tylko ofiarodawcom, lecz przede wszystkim Panu Bogu, który otwierał ludzkie serca na potrzeby innych i pokazał nam, ze nie wszyscy są obojętni na ich los – kończy ciepło pani Helena.

Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij