Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Jak żyć?

24.06.2011, nieprzypisany

Życie niekiedy sprawia złe niespodzianki. Poukładany świat staje do góry nogami. Mozolna, ale oswojona egzystencja rozpada się na tysiące kawałków niczym domek z kart. Każdy chce wierzyć, że w takiej chwili nie będzie tylko cyferką w statystycznej rubryczce, że świat go dostrzeże. Ktoś wyciągnie pomocną dłoń.

Pani Dorota ze Swarzędza bardzo potrzebuje pomocy. Przez lata opiekowała się córką z porażeniem mózgowym. Dziewczyna leży, nie widzi. Wymaga stałej opieki. Miała ją przez 28 lat w domu rodzinnym. Dziś rodzina stanęła pod ścianą samotnie nie do pokonania. Pani Dorota przeszła zawał, u jej męża zdiagnozowano nowotwór.

To niewyobrażalnie wielki ciężar zmagać się z chorobą i lękiem o los własnego dziecka. Wolontariusze z poznańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) mają tego świadomość i dlatego starają się pomóc.

– Obecnie najpilniejszą sprawą jest przewiezienie córki pani Doroty do rodziny, która podjęła się pomocy – mówi Helena Gerke, wolontariuszka. – Transport spróbujemy załatwić. Staramy się także pozyskać pieluchy z PFRON-u. Poza tym bardzo potrzeba bielizny pościelowej i ręczników. Dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą przekazać ręczniki czy pościel, o udział w zbiórce. Można je przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13 do siedziby filii ChSCh przy ul. Zeylanda 11 (biuro diecezji zachodniej Kościoła adwentystów). Dla większości z nas dar w postaci jednego, dwu ręczników czy prześcieradła, to nieduży wysiłek, a wspólnymi siłami możemy bardzo pomóc.

To tylko jedna – choć wyjątkowo dramatyczna – ze spraw, z jakimi mają do czynienia poznańscy wolontariusze ChSCh. Filia udziela też m.in. pomocy prawnej, kierując potrzebujących do odpowiednich instytucji.

– W ubiegłym tygodniu pisałam pewnej pani pismo do prokuratury – wspomina pani Lena. – Ona przeżywa koszmar z powodu ataków chorego młodocianego sąsiada. A policja nie jest w stanie jej problemu rozwiązać.

Filia w Poznaniu działa od 2001 roku. Od tego czasu pomogła już wielu osobom w sytuacji bez wyjścia.   

Pomóż i ty. Złóż dar.

Serwis Informacyjny ChSCh

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij