Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Pomóż!

30.06.2011, nieprzypisany

Czytamy o ludziach w dramatycznej sytuacji życiowej. Reagujemy emocjonalnie. Czasem przebiega nam myśl: „Jakie to szczęście, że mnie to nie spotkało”. Ale są tacy, którzy swą wdzięczność przekuwają w czyn. Zaledwie kilka dni temu serwis ChSCh opisywał wstrząsającą historię pani Doroty ze Swarzędza, której życie nie szczędzi ciosów. Pomocną dłoń wyciągnęli do niej wolontariusze z poznańskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Przypomnijmy. Córka pani Doroty w wyniku porażenia mózgowego nie widzi i nie chodzi. Dwudziestoośmioletnią dziś kobietą od urodzenia opiekowali się rodzice. Przebyty zawał serca pani Doroty i choroba nowotworowa jej męża zmusiły ich do szukania pomocy.

Tej udzieli przede wszystkim rodzina. Mieszkający w Chodzieży krewni pani Doroty podjęli się opieki nad jej córką. Rodzice nie są jednak w stanie pokryć kosztów specjalistycznego transportu.  

– Próbujemy pomóc w załatwieniu transportu chorej – mówi wolontariuszka Lena Gerke. – Dla pani Doroty ze Swarzędza już mamy kilka worków pościeli i ręczników. Równocześnie mamy wielką prośbę o pomoc w uzyskaniu materaca przeciwodleżynowego, śpiwora dla leżącej chorej oraz podobnej karimaty.

W głosie pani Leny słychać głębokie zatroskanie. Opowiada, jak inna wolontariuszka ChSCh po wizycie u pani Doroty wróciła zdruzgotana: „Tam działanie jest potrzebne natychmiast! Teraz ta kobieta właściwie ze wszystkim zmaga się samotnie” – mówiła.

Wolontariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc.

Kontakt może być osobisty – w siedzibie filii ChSCh (ul Zeylanda 11) od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-13 lub telefoniczny, z panią Leną – tel. 61 847 59 78.

Czytaj o projekcie ChSCh Bądź Solidarny w Potrzebie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij