Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Poznań: będzie czym dzielić

14.04.2011, Pomoc żywnościowa

Obecność wolontariuszy z koszami w sklepie „Chata Polska” na Os. Przyjaźni w Poznaniu oznacza czas zbiórki żywności. Dzięki tej ostatniej, wielkanocnej, jeszcze w kwietniu uda się wesprzeć dodatkowymi produktami kilkadziesiąt rodzin. 

– To była bardzo udana zbiórka – w głosie Heleny Wróbel-Gerke z lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) pobrzmiewa radość.

ChSCh w Poznaniu regularnie wspiera akcje banków żywności, stojąc właśnie w „Chacie Polskiej”.     

– Jest i ryż i kasza, puszki i olej, mąka i cukier – kontynuuje pani Helena. – Cukru trochę mniej niż w poprzednich latach – cena powstrzymywała ofiarodawców, ale będzie się czym dzielić. Zebraliśmy nawet słodycze dla dzieci. A są takie rodziny, które naprawdę nie mają co jeść. Proszą chociaż o butelkę oleju. Tu każda pomoc ma wielkie znaczenie. 

Duży wpływ na dobry nastrój pani Leny ma fakt, że do grupy dołączyli nowi wolontariusze – Paweł rekrutujący się z Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej, z którą Lena Wróbel-Gerke współpracuje, oraz Julia i Agata z hufca, gdzie Paweł jest drużynowym. Troje młodych ludzi świetnie się odnalazło w grupie 16 ochotników, którzy w miniony weekend mieli pełne ręce roboty, codziennie przez osiem godzin. ChSCh w Poznaniu ma widać szczęście do ludzi. Przy tym budująca jest ciągłość pokoleniowa – w grupie są i dwudziestolatki i osoby w okolicy 70. roku życia.

Z obserwacji wynika, że mniej więcej co trzecia osoba pomaga. Reakcje ludzi są bardzo różne, od gniewnych burknięć po uśmiechy i słowa wsparcia. Także w tym roku zdarzały się sytuacje, które poruszyły i bardzo zmotywowały zbierających. Tak było w przypadku pana, który do sklepu przyszedł po słoiczek musztardy. Wychodząc, dostrzegł wolontariuszy. Wrócił do sklepu i po chwili przekazał im pełny koszyk zakupionych artykułów.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij