Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Poznań: kolejne kilogramy

28.03.2012, Pomoc żywnościowa

Sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. 23–25 marca. 17 tys. wolontariuszy zbierało produkty żywnościowe dla potrzebujących rodzin i wszystkich, którzy zagrożeni są ubóstwem. Dzięki hojności darczyńców uzyskano 240 ton jedzenia, o 50 więcej niż w ubiegłym roku.   

Artykuły spożywcze trafią do organizacji i instytucji zajmujących się m.in. dożywianiem dzieci. W akcję organizowaną przez Wielkopolski Bank Żywności włączyli się między innymi przedstawiciele Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Poznania.

– W zbiórce żywności wzięło udział 18 naszych wolontariuszy – mówi Helena Wróbel-Gerke z poznańskiej filii ChSCh. – Zebraliśmy 280 kg. W sklepie „Chata Polska” stanęli dorośli, młodzież oraz seniorzy. Jedna z wolontariuszek porusza się na co dzień przy pomocy chodzika, ale mimo to już kolejny raz uczestniczyła w zbiórce. Wsparli nas również harcerze.

Przedstawiciele ChSCh podkreślają, że atmosfera podczas akcji była bardzo sympatyczna, wolontariuszom towarzyszyły miłe uwagi i rozmowy.

Filia ChSCh w Poznaniu jest jedną z wielu organizacji, za pośrednictwem których banki żywności przekażą zebrane produkty osobom potrzebującym. Podobnie jak przy okazji poprzednich zbiórek uzyskaną żywność wolontariusze rozdysponują wśród potrzebujących z Poznania i okolic.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij