Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Poznań: Podziel Się Posiłkiem - lepiej niż w grudniu

29.09.2011, Pomoc żywnościowa

Do trwającej 23–24 września zbiórki żywności Podziel Się Posiłkiem włączyła się również poznańska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wolontariusze zbierali artykuły spożywcze jak zwykle przy tego rodzaju okazjach w zaprzyjaźnionym sklepie „Chata Polska”.  

W ciągu dwóch dni 10 wolontariuszy zebrało 340 kg artykułów spożywczych. Przekazano je do banku żywności. Wśród produktów wrzucanych do przygotowanego kosza prym wiodły ryż, makaron, cukier, kasza, konserwy, ryby i gotowane dania obiadowe.

Grono wolontariuszy zbierających żywność stanowiły również osoby na co dzień nie związane z ChSCh. Byli to głównie harcerze.

– Bank Żywności pochwalił nasz wkład w akcję – wspomina Helena Gerke, wolontariuszka filii w Poznaniu. – Wiele organizacji wycofało się z udziału w Podziel Się Posiłkiem, tym bardziej nasz trud i praca zostały docenione podwójnie. Atmosfera w trakcie akcji była bardzo miła. Niektórzy klienci mówili nawet, że było przyjemniej, niż w trakcie grudniowej zbiórki, bo teraz ludzie nie skupiali się na robieniu świątecznych zakupów, więc mogli swobodnie pomyśleć o innych.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij