Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Poznań

Poznań: spełniamy marzenia

6.10.2011, Bądź Solidarny w Potrzebie

Od wieków wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, a piosenka potrafi lepiej odzwierciedlić stan naszego ducha niż niejeden traktat filozoficzny czy kwiecista wypowiedź. O tej prawdzie przekonały się również trzy chore na mukowiscydozę dziewczynki: Agata, Monika i Magda, oraz wszyscy inni uczestnicy koncertu charytatywnego, który odbył się 1 października w Poznaniu.

Impreza odbyła się w sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza. Zorganizowała ją lokalna filia Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia przy współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną (ChSCh).

Mukowiscydoza, na która cierpią Agata, Monika i Magda, to wrodzone, uwarunkowane genetycznie schorzenie, które w największym stopniu atakuje płuca, a potem trzustkę, prowadząc do przewlekłej cukrzycy. O przebiegu mukowiscydozy i możliwych sposobach leczenia opowiedział dr n. med. Szczepan Cofta pracujący w Klinice Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wcześniej dziewczynki podzieliły się z publicznością swoim doświadczeniem w zmaganiu się z chorobą.

Dopiero potem przyszedł czas na występ zapowiedzianego chrześcijańskiego zespołu All4Him. Muzycy przedstawili porywający musical Zapytaj tych co Go znają. Wiele osób z widowni było wyraźnie wzruszonych głęboką treścią utworów, nastrojową muzyką i choreografią. Zespół All4Him przy pomocy muzyki i tańca przekazał publiczności tę prawdę o nas samych, o której bardzo często zdarza nam się zapominać: że wszyscy bezustannie szukamy przebaczenia, pocieszenia, akceptacji i miłości.

Poza wzruszeniem i melancholijnym nastrojem koncert poruszył również serca zebranych. Przeprowadzona po nim zbiórka pieniędzy na zakup nowych inhalatorów dla dziewczynek wyniosła ponad 4 100 zł. Wpłaty można jeszcze dokonywać do 16 października 2011 r. na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

– Wśród gości koncertu była także pani Iwona z córką Michaliną, chorującą na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów – mówi Agata Radosh ze Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia. – To właśnie dla Michalinki zbierano w 2009 r. pieniądze podczas podobnego koncertu jak ten. Za zebrane środki zakupiono sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu nie musi ona pokonywać dziesiątek kilometrów każdego dnia, ponieważ jej rehabilitacja ma miejsce w domu. Dziś dziewczynka chętnie ćwiczy, co wpływa na poprawę jej stanu zdrowia.

Główne bohaterki całego wydarzenia są bardzo szczęśliwe, że uczestniczyły w tak pouczającym przedsięwzięciu.

– Jestem wdzięczna za to, że ktoś przejął się moim losem i zorganizowano koncert charytatywny – mówi jedna z nich. – Takie koncerty są potrzebne, bo rodzicom jest ciężko to wszystko ogarnąć. Ten sobotni koncert był super. Wrażenia ogromne. Bardzo podobał mi się cały występ zespołu. Jestem szczęśliwa, że ktoś zagrał dla mnie i też dla moich chorych koleżanek. Jeszcze raz bardzo dziękuję razem z moimi rodzicami i rodzeństwem.

Jeśli chcesz pomóc Agacie, Monice i Magdzie, zasil konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: „Agata, Monika, Magda”

(mp)

Notatka powstała na podstawie relacji z koncertu zamieszczonej na www.siegnijpozdrowie.org

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Wielkopolski
Filia Poznań
ul. Zeylanda 11
60-808 Poznań

Nr konta bankowego:
86 2030 0045 1110 0000 0276 0050

Kierownik: Danuta Juszczak-Wierkiewicz
Swoją funkcję pełni społecznie
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij